نمایش فایل: ثبت شركت‌هاي تجاري و مؤسسات غيربازرگاني

در این مطلب از سایت شما فایل با عنوان ثبت شركت‌هاي تجاري و مؤسسات غيربازرگاني را مشاهده می نمایید.
تحقیق کامل ثبت شركت‌هاي تجاري و مؤسسات غيربازرگاني ,تحقیق ثبت شركت‌هاي تجاري و مؤسسات غيربازرگاني ,تحقیق, ثبت شركت‌هاي تجاري و مؤسسات غيربازرگاني

تحقیق کامل
دارای 30 صفحه و با فرمت word و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ و کنفرانس می باشد.

فرمت فایل: word
تعداد صفحات: 30 صفحه
آماده: برای ارائه ، چاپ و کنفرانس میباشد

قسمتی از متن تحقیق::


مقدمه – گر چه براي تشكيل شركتهاي تجارتي و بوجود آمدن واقعي قانوني آنها حضول توافق و تراضي بين تشكيل دهندگان و رعايت و اجراي مقررات عمومي و مواد قانون تجارت دربارة هر يك از شركتها كافي است ولي براي اينكه «شناسائي قانوني» از شركت بعمل آيد و بتواند بعنوان «شخص حقوقي» معرفي شود ضرورت دارد كه كيفيت تشكيل و جريان تأسيس آن با رعايت تشريفات و مقررات قانوني به ثبت برسد.
همانطور كه براي شخص حقيقي در موقع بدنيا آمدن شناسنامه مي‌گيرند و مشخصات نوزاد را در آن ثبت مي‌كنند و هر فردي داراي ورقة هويت است شخص حقوقي هم محتاج است كه مشخصات آن در دفتر مخصوصي به ثبت رسيده و گواهي نامة ثبت تحصيل نمايد.
ثبت شركتها نه تنها براي معرفي و شناسائي است بلكه از نظر قانون و حاكميت اجتماع بمنظور كسب وجود قانوني است. بطوريكه پيش از ثبت اعتبار وجود مشخص قانوني را ندارد.
اجراي مقررات مربوط به ثبت شركتها ناشي از اصل حاكميت دولت و مربوط به قوانين آمره است كه رعايت آنها الزامي بوده و توافق يا تراضي تشكيل دهندگان و يا ارادة آنان در اين باب كوچكترين تأثيري ندارد. زيرا همين مقررات قانوني مربوط به ثبت شركتها هم ممثل و نشان دهنده اراده افراد است چه قانون جز نمايش اراده افراد كه بالواسطه آنرا به منصه ظهور رسانده اند چيز ديگر نيست.
قطع نظر از مراتب مزبور كنترل و نظارت دولت در امور شركتها و ثبت آن با تشريفات خاص موجب آن مي شود كه همه از آن اطلاع حاصل نمايند و در روابط با آن دچار ترديد و ناراحتي نشوند. براي همين منظور است كه ماده 26 نظامنامه ثبت شركتها مقرر داشته كه : «مراجعه بدفاتر ثبت شركتها اعم از ايراني و خارجي براي عموم مردم آزاد و هر ذي نفعي كه مي‌تواند از مندرجات آن سواد مصدق تحصيل كند.»
با اجراي مقررات ثبت شركت‌ها نتايج ذيل حاصل مي‌شود:
اولا- شركت بعنوان يك شخص قانوني واجد حقوق و تكاليف معرفي وشناخته مي‌شود.
ثانياً – مي‌تواند منشاء آثار و اعمال و مصدر معاملات و روابط مالي و اقتصادي بشود.
ثالثاً- رسميت اساسنامه و شركتنامه و ساير اسناد شركت تسجيل مي‌گردد و مثل اسناد عادي در معرض ايراد و تزلزل نيست.
رابعاً – شركاء و تشكيل دهندگان اطمينان و فراغت خاطراز رسميت شركت و مسئوليت اداره كنندگان و ساير نتايج حاصله از اعمال شركت پيدا مي‌كنند.

مطالب دیگر:
🔥تحقیق درباره اختلافات اساسی و کلّی در مذهب تشیع و تسنّن🔥تحقیق درباره احیاء فرهنگ ایرانی و اسلامی جهت جلوگیری از اسراف و اتلاف منابع🔥تحقیق درباره بتن سبک جایگزین مناسب آجر و سفال🔥تحقیق درباره شهر شیراز🔥تحقیق درباره شهر اصفهان🔥تحقیق درباره شهرستان نطنز🔥پاورپوینت درباره فن آوری ارتباطات و اطلاعات و تحولات آموزشی🔥تحقیق درباره چگونگی تحقیق و آزمایش🔥تحقیق درباره یكصد شیوه برای ذخیره كرن یا صرفه جویی در مصرف آب🔥تحقیق درباره آموزش گام به گام پاورپوینت (قسمت اول)🔥تحقیق درباره اختلال در دیکته 🔥پاورپوینت درباره فارسی اول دبستان (نگاره های 1و2و3 جلسه اول)🔥تحقیق درباره نقش مالیات بر توسعه اقتصادی🔥پاورپوینت درباره فارسی اول دبستان (نگاره های 4و5و6 جلسه دوم)🔥پاورپوینت درباره فارسی اول دبستان (نگاره های 7و8و9و10 جلسه سوم)🔥تحقیق درباره نقش دولت در صنعتی شدن ایران🔥تحقیق درباره اختلال هویت جنسی🔥تحقیق درباره نقش تكنولوژی در توسعه🔥تحقیق درباره اختلالات بلعیدن (طرح روشی برای ارزیابی پزشكی قانونی)🔥تحقیق درباره مشخصات فنی سیستم ترمز پراید